تبلیغات

كد های زیبا سازی

موسیقی ما

تماس با ما

ابزار تماس با ما


چت روم

قالب

سایت هوادارن وحید تاج - وحید تاج در گفت‌وگو با «موسیقی ما» از اتفاقات کنسرت یزد و حواشی آن سخن گفت
سایت هوادارن وحید تاج
این وبلاگ با نظارت وحید تاج انجام شده هست وتنها وبلاگ رسمی وحید تاج هست
صفحه اصلی         تماس با مدیریت         ایمیل         RSS         ATOM
بر هم خوردن کنسرت‌ها در شهرستان‌ها در این چند ساله به امری نسبتاً عادی تبدیل شده است. اما یکی از کنسرت‌هایی که اخیراً به این بلا دچار شد، با نمونه‌های مشابه تفاوت چشم‌گیری داشت. 18 و 19 اردیبهشت‌ماه 93 کنسرت موسیقی ایرانی با صدای «وحید تاج» در یزد با اقدام نیروهای خودسر مواجه شد و در حالی که نوازندگان روی صحنه می‌نواختند، این خواننده اجازه رفتن روی صحنه را پیدا نکرد. مشکلات به وجود آمده در این اجرا و نبود پاسخ مناسب در این مورد، ما را بر آن داشت تا با خواننده آواز ایرانی گفت‌وگویی انجام داده و علاوه بر کند و کاو اتفاقات به وجود آمده و پیگیری موضوع کنسرت یزد، به دیگر فعالیت‌های پیش روی تاج در حوزه اجرای کنسرت و انتشار آلبوم بپردازیم. با ما همراه باشید.


  • * آقای تاج در ابتدای این گفت‌وگو لطفاً نظر خود را در مورد حواشی کنسرت یزد بگویید.
به گمان من مشکل این آدم‌ها با فرهنگ ریشه‌دار این مملکت است. این کشور فرهنگ والا و چندین هزار ساله‌ای دارد که از نیاکان ما به ارث رسیده است. ما هم به عنوان حاملان این فرهنگ و کسانی که در حال انتقال این فرهنگ به نسل‌های دیگر هستیم، وظایفی داریم.
 
  • * آنچه که بیش از اتفاقاتی نظیر لغو کنسرت در تجربه کنسرت یزد باعث تأثر شد، اشک‌های شما و نحوه برخوردی بود که با شما و هنر آواز، در این اجرا صورت گرفت.
من، وحید تاج خواننده‌ای نیستم که صرفاً با داشتن یک صدای خوش آواز بخوانم. من درس این رشته را خوانده‌ام. لیسانس موسیقی و فوق‌لیسانس آهنگسازی دارم، بنابراین می‌خواهم به شما بگویم که من در دانشگاه تحصیل کرده و فارغ‌التحصیل شده‌ام. بنابراین در حال انجام این رشته هنری به صورت کاملاً قانونی هستم. اگر در مورد موسیقی مشکلی وجود دارد، اصلاً این رشته تحصیلی را از دانشگاه حذف کنند. به چه دلیل من جوان در طول این سال‌ها و با سختی فراوان موسیقی و فرهنگ و هنر این کشور را یاد گرفته‌ام وحالا باید شاهد این اتفاقات باشم؟ حقیقتش را بخواهید، من هم نمی‌دانم چه باید کرد. منی که با سختی‌های فراوان، 6 سال از بهترین سال‌های عمرم را وقف تحصیل این رشته کرده‌ام، با چنین شرایطی مواجه شوم. البته بقیه دوستانی هم که در این رشته تحصیل نکرده‌اند باید بتوانند در کمال آرامش کنسرت‌های خود را برگزار کنند و از حمله افراد ناشناس به اجراهایشان مصون باشند.
 
  • * نکته جالب توجه در مورد پدید‌ه‌ای به نام لغو کنسرت‌ها این است که معمولاً شاهد بروز این اتفاقات در شهرستان‌ها هستیم. نظر شما در این باره چیست؟
به‌هرحال این کشور وزارت ارشادی دارد که از آن مرجع، مجوز کنسرت‌ها صادر می‌شود و از مراکز مختلف دیگر هم تعداد زیادی مجوز گرفته می‌شود تا یک کنسرت بتواند برگزار شود. برگزاری کنسرت در شهرستان به مراتب مشکل‌تر از برگزاری کنسرت در تهران است. تمام هزینه‌های جنبی در شهرستان‌ها به یک طرف، اما هزاران سختی و گرفتاری دیگر هم وجود دارد که امیدوارم مسئولین برای آنها به فکر راه چاره باشند. مردم شهرستان‌ها چه گناهی دارند که باید شاهد چنین برخوردهایی در شهرشان باشند؟ ما هم به خاطر عشقی که به هم‌وطنان‌مان داریم، به دورترین و نزدیک‌ترین نقاط ایران سفر می‌کنیم اما متأسفانه همواره شاهد وجود موانعی بر سر راه‌مان هستیم. با وجود تمام این مسائل، ما عاشق مردم هستیم و خودمان را مدیون این مردم می‌دانیم. چرا که ما هم جزئی از همین مردم‌ایم و به عشق این مردم به هر جای دنیا که لازم باشد می‌رویم و به عشق مردم آواز می‌خوانیم.
 
  • * در مورد نکته‌ای که در صفحه شخصی خود در فیسبوک گذاشتید و طرح سوال‌تان مبنی بر اینکه اگر پلیس می‌داند چنین افراد معترضی وجود دارند و ممکن است باعث بر هم زدن این گونه اجراها شوند، چرا جلوی آنها را نمی‌گیرد، آیا به پاسخی رسیده‌اید؟
البته من متن این نوشته را از یکی از سایت‌های شهر یزد برداشتم و مربوط به پاسخ سوالی بود که در همان سایت مطرح شده بود. این سوال شاید پرسش خود من و خیلی از افراد دیگر هم باشد. اما به صورت کلی پلیس اگر بخواهد ضامن امنیت و سلامت جامعه باشد، نباید اجازه چنین رفتارهایی را بدهد. چه بسا در آن سالن بیماران یا افرادی بوده‌اند که آمده‌اند تا با شنیدن و دیدن آن فعالیت هنری، فارغ از تمام استرس‌های دنیا آرام شوند. بروز چنین رویدادهایی در کشوری با سابقه تمدنی بالا اصلاً زیبنده نیست. وقتی فردی با هر سن و سالی به سالن می‌آید تا برای آرامش روح از دغدغه‌های روزگار فارغ شود و این صحنه را می‌بیند، چه وضعی پیدا می‌کند؟ باید به خواست مردمی که بلیت خریده‌اند و با اشتیاق وارد سالن کنسرت شده‌اند، احترام گذاشت. نباید به خودمان اجازه دهیم خواسته‌های هم‌وطنان‌مان را لگدمال کنیم. کنسرتی که دارای مجوز رسمی بوده و همه مراحل برگزاری‌اش به صورت قانونی طس شده، نباید به این صورت تحت‌الشعاع عمل برخی افراد قرار بگیرد. باز هم تأکید می‌کنم که مسئولین باید به این موضوع رسیدگی کنند.
 
  • * نکته دیگری که در این بین قابل طرح و بررسی است، تأثیر منفی‌ای است که اینگونه اتفاقات بر هنری همچون موسیقی می‌گذارد.
هنر و بالاخص موسیقی مثل آبی می‌ماند که در زیرزمین است. اگر از جایی مسیر این آب را مسدود کنید، از مسیر دیگری به راه خود ادامه می‌دهد و مثل یک چشمه می‌شود. موسیقی دقیقاً اینگونه است و طبیعت خود را دارد و بنابراین کار خود را انجام می‌دهد. حضرت مولانا درباره موسیقی می‌فرماید: «خشک سیمی، خشک چوبی، خشک پوست/ از کجا می‌آید این آوای دوست/ ما همه اجزای آدم بوده‌ایم، از بهشت این نغمه‌ها بشنوده‌ایم» موسیقی هم مثل هر هنر دیگر نشان‌دهنده ذات خدواند است و یکی از موضوعات مورد علاقه تمام آدمیان است.
 
  • * تا آنجا که من اطلاع دارم، آقای ارجمند به عنوان مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد جزو اولین کسانی بود که بروز چنین اتفاقاتی در عرصه هنر را مورد انتقاد قرار داد. شما از اظهار نظر آقای ارجمند مطلع شدید؟
بله. آقای ارجمند هم از هنرمندان کشور ما هستند و بنابراین با این اتفاقات و جریانات موجود در هنر بیگانه نیستند. از همین تریبون از ایشان بابت نظرات‌شان در این باره تشکر می‌کنم. از سوی دیگر خواهان پیگیری موضوع هستم تا افرادی که خلاف عرف جامعه و خلاف قوانین ایران این کار را انجام داده‌اند، بازخواست شوند. سوال اینجاست که کنسرتی که مجوزش توسط اداره ارشاد صادر شده بود، به چه حقی و با چه مجوزی به هم ریختند. من خواهان این هستم که مسئولان محترم در وزارت ارشاد راه چاره‌ای بیندیشند، چرا که وقتی وزارت ارشاد مجوز کنسرتی را صادر می‌کند، احدی نباید به خود اجازه بی‌قانونی دهد. افراد خودسر نباید حق به هم ریختن سالن را داشته باشند، چون ما با قانون جلو رفته‌ایم و مجوز قانونی برای کارمان داریم. بروز چنین رفتارهایی از سوی افراد خودسر به معنای بر هم زدن امنیت جامعه است. اگر قرار باشد فردا هر کسی در این مملکت چوب دست بگیرد و به جان این و آن بیفتد، تکلیف امنیت چه می‌شود؟
 
  • * اگر موافق باشید، از اتفاقات کنسرت یزد فاصله بگیریم و به تجربیات بعدی شما بپردازیم. شما به فاصله یک هفته به شهر کرمانشاه رفتید و با استاد کامکار کنسرت برگزار کردید. لطفاً درباره رپرتوار اجرا شده در این کنسرت و همینطور استقبال مردم کرمانشاه صحبت کنید.
من بعد از کنسرت یزد، با استاد اردشیر کامکار و گروه‌شان به کرمانشاه رفتم و جمعه 26 اردیبهشت 93 در دو سانس و در تالار انتظار به اجرای برنامه پرداختیم. این اتفاق هم با حمایت آقای ارجمند و دفتر موسیقی و همچنین کمک‌های خانه موسیقی به انجام رسید. کنسرت کرمانشاه یکی از اجراهای بی‌نظیری بود که در این سال‌ها داشتم. به علاوه در کنار استاد کامکار که توانایی‌های ایشان بر هیچ‌کس پوشیده نیست، همان تجربه‌ای را داشتم که از منش خاندان بزرگ کامکارها انتظار می‌رفت. تکنیک نوازندگی ایشان از یک سو و نکات اخلاقی که در طول این سفر، در طول تمرینات و در زمان اجرا از ایشان آموختم از سوی دیگر، برایم تجربه‌ای بی‌نظیر بود. نحوه برخورد و همکاری ایشان با جوانانی مثل ما جای تقدیر و تشکر دارد و همین‌جا می‌خواهم از ایشان تشکر کنم.
 
  • * رپرتوار برنامه چه بود؟
کنسرت در دو پارت اجرا شد. پارت اول سنتی بود و خواننده آن بنده بودم و قطعات آهنگسازی شده توسط استاد کامکار در مایه شور و بر روی اشعار مولانا را خواندم. این کارها شامل 4 تصنیف و دو ساز و آواز بود. یکی از آوازها بر روی یک قطعه ضربی خوانده شد و یکی از آوازها هم به شیوه معمول به اجرا درآمد. پارت دوم هم از موسیقی محلی تشکیل می‌شد و شامل موسیقی لری، بختیاری و کردی بود. خوانندگی این بخش به عهده دوست خیلی خوبم حشمت رجب‌زاده بود که به خوبی از پس اجرای موسیقی لری و کردی و بختیاری برآمد. استقبال و مهمان‌نوازی مردم خوب کرمانشاه هم در این اجرا مثال‌زدنی بود. این کنسرت در بهترین شرایط اجرا شد و خدا را شکر هیچ مشکلی به وجود نیامد.
 
  • * بعد از آن هم به اهواز رفتید.
بعد از آن هم کنسرتی همراه با دوستان اهوازی‌ام داشتم. این اجرا در دو بخش چهارگاه و ابوعطا اجرا شد. بخشی از قطعات به آهنگسازی داوود عزیززاده و بخش دیگر قطعات و تصانیف قدیمی بود.
 
  • * درباره برنامه‌های آینده خود صحبت کنید. برنامه‌ای برای اجراهای خارج از کشور دارید؟ در مورد آلبوم چطور؟ آیا آلبومی در دست انتشار دارید؟
بله. اتفاقاً کنسرتی در پاریس دارم که هنوز قطعی نشده و منتظر ویزا هستم که در صورت صدور ویزا در تاریخ 16 خرداد به همراهی هنرمندانی که مقیم آنجا هستند، به اجرای برنامه خواهیم پرداخت. بعد از آن هم در تاریخ 18 خردادماه با گروه آوازی تهران به رهبری آقای میلاد عمرانلو در تالار وحدت کنسرت دارم و بعد از آن هم با آقای کیوان ساکت در تالار وحدت کنسرت خواهم داشت که دو کنسرت اخیر در قالب جشنواره «رنگ موسیقی» برگزار می‌شود.در زمینه آلبوم هم کارهایی انجام داده‌ایم که منتظر انتشار آنها هستم. آلبومی با نام «در آتش مشتاقی» دارم که با آقای عیسی غفاری ضبط شده و در مایه بیات ترک است. این کار کاملاً به فرم سنتی و موسیقی کلاسیک ایرانی ضبط و اجرا شده است. کار دیگری هم با آقای سلمان سالک دارم که در آن استاد اردشیر کامکار، آقای سیامک جهانگیری و خود آقای سالک جواب آواز داده‌اند. این دو کار را در دست انتشار دارم و البته آلبوم‌های دیگری هم هست که ضبط آنها هنوز آغاز نشده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 12 اردیبهشت 1393 :: مدیریت سایت : محمود قاسمی
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 10:27 ب.ظ
I love it when people come together and share thoughts.
Great blog, keep it up!
پنجشنبه 10 اسفند 1396 04:11 ب.ظ
شگفت انگیز است برای بازدید سریع از این سایت و خواندن نظرات همه همکاران در مورد موضوع این پست،
در حالی که من نیز تجربه تجربه را می خواهم.
یکشنبه 6 اسفند 1396 08:43 ب.ظ
فقط می خواهم بگویم مقاله شما شگفت انگیز است. روشنایی در خود
پست عالی است و می توانم فرض کنم شما یک متخصص در این موضوع هستید.

خوب با اجازه شما به من اجازه می دهد که فید خود را به روز نگه دارید
با پست آینده یک میلیون تشکر و لطفا این کار سودمند را ادامه بدهید.
یکشنبه 6 اسفند 1396 03:33 ب.ظ
هیا من برای اولین بار اینجا هستم من در این هیئت مدیره و
من پیدا کردم واقعا مفید بود و به من کمک زیادی کرد. امیدوارم چیزی به شما بدهم و دیگران را به شما کمک کنم.
یکشنبه 6 اسفند 1396 03:30 ب.ظ
سلام فقط می خواستم به شما یک سر سریع و به شما بدهد
می دانم که تعدادی از عکس ها به درستی بارگذاری نمی شوند.

من مطمئن نیستم که چرا اما من فکر می کنم یک مسئله اتصال است. من آن را در دو مرورگر وب مختلف امتحان کردم
و هر دو نتیجه مشابهی را نشان می دهند.
یکشنبه 6 اسفند 1396 07:20 ق.ظ
سلام فقط می خواستم به شما سر بزنم. به نظر می رسد کلمات در پست شما از صفحه نمایش در اینترنت اکسپلورر خارج می شوند.

من مطمئن نیستم که آیا این یک مسئله قالب بندی یا چیزی است
با استفاده از سازگاری مرورگر وب، اما فکر کردم که می خواهم پست بگذارم تا شما را مطلع سازم.
اما طراحی عالی به نظر می آید! امیدوارم که شما مشکل حل زودی دریافت کنید. با تشکر
شنبه 5 اسفند 1396 05:35 ق.ظ
من هر بار مورد مطالعه پاراگراف در روزنامه ها، اما در حال حاضر به عنوان من یک کاربر استفاده می شود
از اینترنت، از همین امروز از شبکه برای مقالات استفاده می کنم، به لطف وب.
جمعه 4 اسفند 1396 07:42 ب.ظ
به راحتی می گویند که مقاله شما شگفت آور است. وضوح برای ارسال شما بسیار خوب است و می توانم فرض کنم شما متخصص در این موضوع هستید.

خوب با اجازه شما اجازه بدهید که فید خود را به دست بیاورم تا به روز بمانم
با پست قریب الوقوع با تشکر 1.000.000 و لطفا در کار لذت بخش.
پنجشنبه 28 دی 1396 01:33 ق.ظ
برای ارسال پست های جالب از شما متشکریم. من واقعا از خواندن آن لذت بردم، شما یک نویسنده عالی هستید. خواهش می کنم
مطمئن شوید که وبلاگتان را نشانه گذاری کرده اید و در نهایت خیلی زود به عقب برگردید. من می خواهم به کار خود ادامه دهم، خوب کار کن
تعطیلات آخر هفته!
جمعه 17 آذر 1396 01:43 ب.ظ
I will immediately grab your rss as I can not to find your email
subscription hyperlink or e-newsletter service. Do you have any?
Please allow me realize in order that I may subscribe.
Thanks.
جمعه 17 آذر 1396 06:40 ق.ظ
Howdy! I simply want to give you a big thumbs up for the great info you've got right here on this post.
I will be returning to your site for more soon.
جمعه 17 آذر 1396 06:38 ق.ظ
Hey! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to check
it out. I'm definitely loving the information. I'm bookmarking and
will be tweeting this to my followers! Wonderful
blog and excellent design and style.
جمعه 17 آذر 1396 06:17 ق.ظ
Hi there just wanted to give you a quick heads up.
The text in your article seem to be running off the screen in Firefox.
I'm not sure if this is a format issue or something
to do with web browser compatibility but I figured
I'd post to let you know. The design look great though!
Hope you get the problem resolved soon. Kudos
پنجشنبه 16 آذر 1396 09:46 ب.ظ
Hey! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any recommendations?
پنجشنبه 16 آذر 1396 09:44 ب.ظ
My developer is trying to persuade me to move to .net
from PHP. I have always disliked the idea because of the
expenses. But he's tryiong none the less. I've
been using WordPress on various websites for about a year and am
concerned about switching to another platform. I have heard very good things about blogengine.net.
Is there a way I can import all my wordpress content into it?
Any kind of help would be greatly appreciated!
پنجشنبه 16 آذر 1396 09:42 ب.ظ
Today, I went to the beach with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4
year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She put the shell to her ear and
screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
She never wants to go back! LoL I know this is completely off topic but I had to tell
someone!
پنجشنبه 16 آذر 1396 09:41 ب.ظ
Hurrah! After all I got a weblog from where I be capable
of actually obtain valuable data concerning my study and knowledge.
دوشنبه 13 شهریور 1396 11:15 ق.ظ
It's in reality a nice and helpful piece of info. I am
happy that you just shared this helpful info with us.
Please stay us informed like this. Thanks for sharing.
شنبه 14 مرداد 1396 11:03 ب.ظ
Hey There. I found your blog using msn. This is a really well written article.

I'll make sure to bookmark it and return to read more of your useful info.
Thanks for the post. I will certainly comeback.
شنبه 14 مرداد 1396 04:43 ب.ظ
Incredible! This blog looks exactly like my old one! It's on a completely different subject but
it has pretty much the same layout and design. Great choice of colors!
یکشنبه 8 مرداد 1396 03:39 ق.ظ
Stunning quest there. What occurred after? Take care!
دوشنبه 5 تیر 1396 12:18 ق.ظ
قلب از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن دلنشین ابتدا آیا واقعا
حل و فصل خوب با من پس از برخی از زمان.

جایی درون جملات شما در واقع موفق به من مؤمن متاسفانه تنها برای بسیار در حالی که کوتاه.

من این کردم مشکل خود را با
جهش در مفروضات و شما ممکن است را سادگی به پر کسانی که
معافیت. در صورتی که شما در واقع که می توانید انجام من می قطعا بود در گم.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 04:28 ب.ظ
Definitely consider that which you stated.
Your favorite justification appeared to be on the net the easiest factor to have in mind of.
I say to you, I definitely get annoyed while other people consider issues that they just don't realize about.
You managed to hit the nail upon the top as neatly as defined out the whole thing with no need side effect ,
folks could take a signal. Will likely be again to get more.
Thank you
دوشنبه 28 فروردین 1396 10:28 ب.ظ
Pretty! This was an incredibly wonderful post.
Thanks for supplying these details.
یکشنبه 11 مرداد 1394 01:13 ب.ظ
سلام
ممنون از مطالب خوبتون
لطفا برای آموزش موسیقی هم مطلب بیشتری بذارید
و به سایت ما هم سر بزنید
در این سایت میتونید هر کالایی که دارید رو برای فروش بزارید رایگان
دوشنبه 12 خرداد 1393 08:08 ب.ظ
آرزوی سلامتی برای آقای تاج دارم.در کنسرت اهواز استاد تاج بودم و بسیار از صدای زیبای استاد لذت بردم.باعث افتخار بنده بود که باهاشون عکس هم گرفتم.
پنجشنبه 25 اردیبهشت 1393 01:36 ق.ظ
سلام . یزدی های عزیز نباید خودشون رو ناراحت کنن یا شرمنده باشن همه ی ما میدونیم این افراد کی هستن همونایی که سخنرانی نوه ی امام و آقای عارف در بروجرد و شیراز رو کنسل کردن از این قماشن اگه اینطور باشه همه ی ایران باید شرمنده باشن به خاطر اینها من واقعا دلگیر شدم وقتی استاد داشتن گریه میکردن گریم گرفته بود واسه مضلومیت این طیف هنرمند که به خاطر سلایق آقایون اینطوری باهاشون برخورد شد البته من حتم دارم از این دست اتفاقها باز هم خواهد افتاد و کسی نمیخواد جلوی این ....... و از خدا بی خبر ها رو بگیره
با آرزوی سلامتی وموفقیت استاد تاج و همه ی هنرمندان
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393 02:35 ب.ظ
آخه شما از یه مشت بسیجی و ملا با فرهنگ اعراب چه انتظاری دارید؟؟ اگه این اتفاق نمی افتاد جای تعجب داشت. اگه از جناب تاج تقدیر و تشکر میشد اونوقت بود که دیگه ایشون رو به عنوان یک هنرمند قبول نداشتم.
امیدوارم این اتفاقات ناگوار باعث دلسردی هنرمندان نشه و راهشون مستدام باشه.
با وجود چنین اتفاقاتی امیدوارم جناب تاج هم همکاری خودشون رو با صدا و سیما قطع کنند.
نفستان گرم، راهتان پر رهرو
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 12:58 ب.ظ
من از طرف همه یزدی های هنردوست از شما معذرت خواهی می کنم. همچنین از شما می خواهم که رفتار زننده ی عده ای از ارازل و اوباش را به پای مردم یزد ننویسید و ان شاالله در صورت باز شدن فضا در جامعه به یزد تشریف بیاورید. هنرمندانی امثال شما تاج افتخاری هستند بر روی سر همه یزدی ها....
یکشنبه 21 اردیبهشت 1393 11:15 ب.ظ
ببخشید من از طرف همه این.... ها از شما معذرت میخوام
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره سایت


مدیر وبلاگ : محمود قاسمی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
!-- this script got from www.Avazak.ir-Design By Avazak.ir -- style type=textcss !-- .spanstyle { positionabsolute; visibilityvisible; top-50px; font-size15pt; font-familyVerdana; font-weightbold; color#cc0000; } BODY { width100%;overflow-xhidden;overflow-yscroll; } -- style script language=JavaScript1.2 !-- var x,y var kern=20 var flag=0 var message= message=message.split() var xpos=new Array() for (i=0;imessage.length;i++) { xpos[i]=-50 } var ypos=new Array() for (i=0;imessage.length;i++) { ypos[i]=-50 } function handlerMM(e){ x = (e) e.pageX document.body.scrollLeft+event.clientX y = (e) e.pageY document.body.scrollTop+event.clientY flag=1 } function makebanner() { if (flag==1) { for (i=message.length-1; i=1; i--) { xpos[i]=xpos[i-1]+kern ypos[i]=ypos[i-1] } xpos[0]=x+kern ypos[0]=y for (i=0; imessage.length; i++) { if (document.getElementById) { var thisspan = document.getElementById(span+i).style } else { var thisspan = eval((document.layers)document.span+ispan+(i)+.style) } if (thisspan.posLeft) { thisspan.posLeft=xpos[i] thisspan.posTop=ypos[i] } if (!thisspan.posLeft) { thisspan.left=xpos[i] thisspan.top=ypos[i] } } } var timer=setTimeout(makebanner(),30) } window.onload=makebanner; -- script script language=JavaScript1.2 !-- for (i=0;imessage.length;i++) { document.write(span id='span+i+' class='spanstyle') document.write(message[i]) document.write(span) } if (document.layers){ document.captureEvents(Event.MOUSEMOVE); } document.onmousemove = handlerMM; -- script p align=center

ابزار

پیغام ورود و خروج